SZPILKA CAFE BAR

Szpilka to jedno z nielicznych miejsc, z których można wyjść lub, do których wrócić o wschodzie słońca. Otwarta jest 7 dni w tygodniu, 22 godziny na dobę.

Na śniadanie lubią tu przychodzić obcokrajowcy, studenci ściągają tu na kawę (do wyboru 11 rodzajów). W porze lunchu miejsce zapełniają polscy maklerzy.

szpilka
SZPILKA CAFE BAR, plac Trzech Krzyży 18, Warszawa

Bar poleca włoskie makarony, sałatki, dania mięsne, zupy (czerwona, zielona, brązowa), lody w kolorach szpilki. Późne popołudnie to pora przekąsek bananowej młodzieży (udka kurczacze w panierce, na grzankach czosnkowych z sosem i sałatką, pieczywo ciabata z rozmaitymi pastami). Wieczorem schodzą tu wszyscy. Popularnością cieszy się sok ze świeżych pomarańczy, piwo. Regularnie wykupywana jest wiśniówka. Latem wejście otacza tłum gości, spożywających na stojąco lub na maskach samochodów. Wnętrze Szpilki przypomina amfiteatr. Bez względu na to, gdzie siedzisz, możesz swobodnie obserwować, co się wokół dzieje.

Lokalizacja poziomu górnego przypomina loże, z której obserwować można akcję na scenie. Symbolem stał się zegar, wyświetlany z rzutnika na ścianę. Czas przez niego pokazywany jest rzeczywisty.

Sympatyczne miejsce, gdzie można pysznie zjeść ,wypić i pogadać. Każda wizyta jest jakby sentymentalnym powrotem, rajem dla podniebienia, a jednocześnie odkryciem czegoś nowego bo Szpilka też się zmienia.

Lokal jest bezpretensjonalny, wnętrze proste i kameralne, a rozlokowanie stolików zapewnia konieczną intymność. Można tu wpaść zarówno rano, jak i wieczorem, by przy rozmowie popatrzeć na widok za półokrągłymi, uroczymi oknami lub po prostu smacznie i niedrogo zjeść.